کاشت نارنج

کاشت نارنج در منزل مراحل مختلفی داره که سعی کردیم توی این ویدئو به دقت توضیح بدیم. می‌تونین با دقت کردن به ویدئو و انجام دادن مرحله به مرحله توضیحات خیلی راحت توی خونه‌ی خودتون نارنج بکارید و لذتشو ببرید.

هسته‌های نارنج‌تون رو دور نریزین که خیلی حیفه! همه چی هم که توی ویدئو مشخصه. کف گلدون باید زهکش یا سوراخ داشته باشه. هسته‌ها رو هم بذارین ۲۴ ساعت خیس بخورن. اگه تونستین پوستشونو جدا کنید که خیلی عالی می‌شه. کف گلدون پوکه معدنی یا لیکاپون بذارید، بعد خاک سبک که مخلوط کوکوپیت، پیت ماس و پرلیت هست بریزید و بعد هسته‌ها رو روی سطح خاک پخش کنین. پیشنهاد می‌کنیم که پُره پر بکارین که پُر پشت دربیاد و کلی باحال بشه. بعد یه لایه خاک بریزید و آب‌پاشی و کاور کنین. کاور هم که معلومه! پلاستیک شفاف رو سوراخ سوراخ می‌کنین و می‌کشید روی گیاه. هر وقت هم که سطح خاک خشک شد آب‌پاشی کنید. صبور باشین. حتما رشد می‌کنه. هسته مرکبات یه کم دیر خودنمایی می‌کنن. شاید یه چیزی در حدود یه ماه بعد از کاشت!

سوالی؟ حرفی؟ سخنی؟

هر سوالی که داشتین و هر جایی که براتون مبهم بود حتما با ما در میون بذارید تا براتون اصلاح کنیم یا دوباره توضیح بدیم. در ضمن می‌تونید سوالاتونو به دایرکت اینستاگراممون هم بفرستید تا اونجا هم پاسخ بدیم بهتون.

ویدئوهای آموزشیمون رو درباره گل و گیاهان آپارتمانی دنبال کنید. توی این بخش سعی می‌کنیم انواع و اقسام گیاها و گل‌ها رو بهتون معرفی کنیم و شما رو با نحوه کاشت و داشت اون‌ها آشنا کنیم. سعی می‌کنیم که برای همه سلیقه‌ها و همه علاقه‌ها آموزش داشته باشیم. چه برای کسایی که گل دوس دارن چه برای کسایی که گیاه یا نهال دوس دارن. همه‌تونو دوس داریم.

ما این‌جاییم همین حوالی شما!