کاشت گوجه فرنگی

کاشت گوجه فرنگی توی خونه موردی بود که خیلیا درخواست داشتن که حتما در موردش حرف بزنیم و یه آموزش ازش داشته باشیم. ما هم گفتیم چشم و اومدیم اینجا براتون هم ویدئو گرفتیم و بارگذاری کردیم و هم توی متن براتون واضح توضیح دادیم که باید چیکار کنید. همون طوری که همه مون می‌دونیم هر سال خیلیا که توی خونه‌شون حیاط دارن یا توی روستاها زندگی می‌کنن گوجه فرنگی پرورش میدن و عموما هم همه از یه روش استفاده می‌کنن. ما اینجا یه روش خاص رو توضیح میدیم که عزیزایی که توی خونه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنن هم بتونن راحت کاشت و پرورش گوجه فرنگی رو انجام بدن.

همتون تو خونه گوجه، خاک، پوکه یا سنگ معمولی، گلدون و بیلچه که دارین؟ بیلچه هم نبود، با دستِ مبارک می‌تونید مُشت مُشت خاك بريزید. گوجه‌ها رو حلقه حلقه کنین. کف گلدونتون زهکش مناسب داشته باشه. بعد اول پوکه معدنی یا لیکاپون می‌ریزین مرحله دوم خاک می‌ریزین تا نزدیک لبه گلدون، بعدش گوجه‌های حلقه حلقه شده رو روی سطح خاک بذارین و مرحله آخر هم تا لبه گلدون خاک بریزین (یه لایه باشه کافیه) و در نهایت هم آب‌پاشی. هر زمان هم که سطح خاکتون خشک شد آب‌پاشی معمولی فراموش نشه. راستی در نهایت پلاستیک رو سوراخ سوراخ کنین و بکشین روش (این‌جوری بهتر جواب می‌ده) و گلدون رو بذارین جایی که نور عالی بهش بخوره، حتی شده آفتاب مستقیم.

راحت بود نه؟ حتما امتحان کنین و با گوجه‌فرنگیاتون غذاهای خوشمزه بپزید.

ویدئوهای آموزشیمون رو درباره گل و گیاهان آپارتمانی دنبال کنید. سعی می‌کنیم توی بخش آموزش‌های ویدئویی‌مون کاشت و نگه‌داری انواع گل‌ها و گیاها رو توضیح بدیم. هم به صورت متنی و هم به صورت متنی. اگه به گیاه و گل و صیفی‌جات و نحوه پرورش اونا علاقه دارین این آموزشا رو از دست ندین.

ما این‌جاییم همین حوالی شما!